Jesteśmy Better Life

KTO JEST AUTOREM ZDROWIA?

O NAS. DLACZEGO MY

Zdrowie człowieka jest odmieniane przez wiele przypadków. Prowadzone badania nad zdrowiem pokazują jednoznacznie, że traktujemy zdrowie jako jedną z najważniejszych wartości w życiu. Jeśli tak deklarujemy to dlaczego ilość chorób cywilizacyjnych rośnie dynamicznie? Tak powstała różnica między oczekiwaniami a rzeczywistością a jej zrozumienie jest kluczem do utrzymania zdrowia oraz do naprawienia swojego zdrowia. Prosto powiedzieć, trudniej zrealizować.

 

Czy człowiek ma wpływ na swoje zdrowie? Oczywiste pytanie i oczywista odpowiedź. Niestety dla wielu osób nie jest to oczywista oczywistość. Wykres Lalonda – ministra zdrowia Kanady wskazuje na grupę czynników i jej procentowy wpływ na zdrowie. Nie wchodząc w szczegóły można śmiało powiedzieć, że ponad 50% zdrowia zależy od nas – od naszego stylu życia a tylko 10% zależy od opieki medycznej. Umiejętne szukanie pomocy w medycynie, zwłaszcza w stanach nagłych może uratować życie ale czy uratuje zdrowie. Zdefiniowanie na nowo oczekiwań wobec medycyny oraz wobec swojej postawy zdrowotnej to największe wyzwanie dla współczesnego człowieka ale także dla współczesnych systemów medycznych.

 

Zdrowie człowieka to szeroka definicja, którą opracowało WHO. Warto o niej pamiętać oraz stosować. Ale ważniejsza jest nasza osobista definicja naszego zdrowia w zakresie fizycznym, mentalnym oraz duchowym. To my trzymamy w naszych rękach klucze do naszego osobistego zdrowia. Droga ku zdrowiu to zaplanowanie sobie swojej mapy zdrowotnej. Można ją opracować samemu. Warto jednak poszukać asystentów drogi ku zdrowiu. Aby jednak ich odszukać trzeba odbyć najtrudniejszą rozmowę – z samym sobą i na jej podstawie określić swoje priorytety oraz motywację dlaczego.

Kontakt

POROZMAWIAJMY O TWOIM ZDROWIU

Biuro Obsługi Klienta